Prečo je dobré registrovať montáž plynového zariadenia?

Na Slovensku sa objavujú montáže plynových zariadení, ktoré vykonávajú pracoviská bez potrebných osvedčení, zmlúv a technickej podpory zástupcu výrobcu montovanej značky plynového zariadenia. Vo viacerých prípadoch sa tieto montáže legalizujú prostredníctvom schválených pracovísk montáže plynových zariadení. Tieto pracoviská preberajú zodpovednosť za celú montáž. Možno ani nevedia čo podpisujú.

Problém je, že vo viacerých prípadoch sa pri montážach ("lacné montáže") použijú komponenty, ktoré nie sú schválené a ani vhodné do konkrétneho vozidla. Horšie je ak sa použijú komponenty, ktoré sa síce podobajú plynovým zariadeniam deklarovanej značky, ale vyrobené ako kópia značky. Niekedy sa použijú celkom iné komponenty iných výrobcov.

Takéto montáže neskôr môžu aj poškodiť niektoré časti motora Vášho vozidla.

Ak chcete mať istotu, že do Vášho vozidla bolo namontované plynové zariadenie, ktoré bolo legálne dovezené zástupcom výrobcu pre slovenský trh (odvedené DPH a ostatné daňové povinnosti) a namontované podľa platných predpisov oprávnenou montážnou spoločnosťou, tak vykonajte registráciu montáže.

Prečo teda?

1. Platná záruka na plynové zariadenie,

2. Oficiálny záručný a pozáručný servis prostredníctvom zmluvných partnerov zástupcu výrobcu namontovanej značky plynového zariadenia.

3. Informácie o nových výrobkoch značky.

4. Pri ďalších montážach možné uplatniť ďalšie benefity.

5. 1. záručná kontrola zdarma

Registrácia montáže plynového zariadenia.